Baby loading...50%


Chtěla jsem napsat článek o tom, jak se nestresuju a zatím nic neřeším. Sedla jsem si k pc a začala se šťourat v těhotenském průkazu. Zjistila jsem, že vůbec nejsem v týdnu, v kterém si myslím, že jsem a to mě teda trochu vykolejilo. Pak jsem sedla k internetu, ó bože, a zjistila, že spousta lidí si klidně rodí přirozeně i 4 týdny před termínem porodu - což je o MĚSÍC DŘÍV! To by mi vyšlo už přesně na Silvestra (chudák dítě, všechny dobrý akce v jeden tejden, a chudáci my, co budem muset kupovat všechny dary v jeden měsíc)! Pak jsem zjistila, co všechno do nemocnice musím mít pro miminko a že ani nevím, co polovina věcí je! Pak jsem zjistila, že musim do porodnice vzít nějaký úřední blbosti, což je pro mě kámen úrazu .... Pak jsem si přečetla pár článků o porodu... no... nic hezkýho... Do teď jsem vážně, vážně nepanikařila a věřím, že mě to do zítra přejde. Napíšu vám tedy o tom, jak jsem to všechno doposud prožívala, nebo spíš neprožívala.

Co se týče mě, jsem tedy teď skoro ve 20 týdnu - na konci 5tého měsíce. Pupek už mi roste pěkně rychle. Někdy mám pocit, že se ani nemůžu pořádně najíst, protože se mi tam to jídlo spolu s miminem prostě nevejde! :D Už několik dní mě trošku kope, je to jako takový malý dloubnutí, ze začátku jsem si myslela, že to jsou střeva, ale teď už vím, že je to trochu jiný. Je to zvláštní pocit, když víte, že tam ten malej človíček opravdu je a už má i docela sílu. Měří zhruba 14 - 16 cm od hlavičky k zadečku (nohy má před sebou). Pro představu je velký asi jako grep. Teď mě kontrola teprve čeká, takže nevím, kolik přesně měří, ale mělo by to být takhle. Já jsem prozatím na začátku zhubla 4 kila a od té doby mám jen kilo navíc, takže jsem pořád -3 (mám radost) :-D Snad moc nepřiberu. Teď mi bylo pár měsíců fakt dobře a byla jsem hodně aktivní, poslední týden se mi jen začíná trochu blbě dýchat, jako by mi chyběl vzduch, ale to je v těhu normální a přejde to až po porodu. Dozvěděli jsme se, že to bude nejspíš holka, takže to bylo pro mě trochu zklamání, ale člověk o tom začne přemejšlet a najednou je rád. Já už vidím, jak si budeme dělat obě drdůlky na hlavě, budeme nosit stejný oblečení. Dáme ji na dramaťák a budeme ji učit s foťákem a malovat, když ji to chytne, obsadíme ji třeba do nějakého našeho filmu. Nebudu se o tom však rozepisovat, na to si nechám nějaký další článek, teď bych chtěla psát o něčem jiném.

PS: Použila jsem fotky z Holandska. celou galerii najdete na www.colorpix.cz/fotoreportnizozemi2017 a nebojte, článek o něm napíšu, jen co dostříhám video. :-)

Jednou už jsem tohle téma trochu našťouchla a teď je načase se o tom rozepsat. Dostávám spoustu rad, které jsou upřímně k ničemu. Dokonce jsem i slýchala: "Ty budeš teda matka, když nečteš knížky o těhotenství... Moje známá teda čte všecko! A to seš teda matka, když píšeš blog, co když si to bude jednou tvoje dítě jako číst?! A ty budeš teda matka, když se chováš jako dítě, nosíš snapbacky, jezdíš na penny boardu a ještě si nenecháš poradit...!" Atd, atd, atd. Pak slýchám ten druhej typ řečí: "Hlavně nesportuj, abys nepotratila. Hlavně sportuj a choď na procházky, abyste nebyli nemocný. Hlavně nejez a nepij tohle, tohle, tohle, no vlastně skoro všechno kromě zeleniny a jogurtů. Hlavně hodně jez, nejlíp za dva!" Atd atd atd. Prostě každej je vždycky ohromě chytrej, hlavně ti, kteří žádný děti zatím nemají. Někde totiž slyšeli, že jedna známá mé známé povídala, že její známá... a už to jede...! Nejlepší jsou však lidi, kteří vám radí, jak máte to dítě vychovávat a pak se jen podíváte na jejich synka či dcerku - největší spratek ve vašem okolí. Je mi jasné, že to ti lidi myslí dobře, ale je třeba se nad tím trochu zamyslet. Neexistuje přece žádné pravidlo, podle kterého byste se měli v těhotenství řídit. To miminko, co ve vás roste, je jen vaše a záleží jen na vás a tatínkovi, jak k rodičovství budete přistupovat, jak budete svoje dítě vychovávat a jak moc se necháte ovlivnit řečmi z druhé ruky. V dřívějších dobách, kdy ještě platila nějaká etiketa, lidé si vykali a nebyl internet, vám cizí lidé do života kecat ani nemohli. Nedovolili si to. (Maximálně by vás pomlouvali za zády, haha) :-D

PS: Použila jsem fotky z Holandska. celou galerii najdete na www.colorpix.cz/fotoreportnizozemi2017 a nebojte, článek o něm napíšu, jen co dostříhám video. :-)

A proto vám popíšu můj dosavadní přístup k tomu všemu, co se kolem mě a taky ve mě děje. Do teď jsem to těhotenství až tolik neřešila. Nejsem totiž taková, že bych se ze všeho s prominutím hned po*****. Myslím si, že je lepší nechávat věcem volný průběh a nebláznit. Nečtu knížky o těhotenství, nechci znát názory ustrašenejch matek. Nechci vědět, co všechno by se mohlo stát... a tak. K čemu to je? Abyste se vystresovali jako já dneska při hodině na netu?! NE! Všechny nepotřebný informace vypouštím. Pro mě je podstatná jen jedna věc, kterou se řídím. Snažím se poslouchat své tělo a ono vám samo řekne, co je a není správně. Pokud jste vnímavé, tak sami poznáte, co si můžete a nemůžete dovolit. Držím se jen pravidla - maximálně jedna sklenka piva/vína. Jinak nic... Občas si dám colu, občas si dám kafe, sushi jím pravidelně, sýry taky. Jím a piju to, na co mám chuť, protože tak jak to platí celý život se vším, když děláte všechno s mírou, je to v pořádku. Dokonce jsem letěla do Holandska letadlem a tam každý den nachodila 15 - 20 kilometrů. Jezdila jsem tam obden štreky na kole. A co se mi stalo? Jen to, že mi bylo po pohybu líp jak fyzicky, tak psychicky. Říká se, že to, co cítíte vy, cítí i dítě. A proto je pro mě důležitý zůstávat v klidu a neztrácet svůj život, abych se cítila dobře a věřím, že i to miminko bude v pořádku, až se narodí. Pokud bude po mě a po Dejvovi, tak bude opravdu moc rádo za mamku a taťku, kteří jsou duchem pořád mladí! Stejně jako já jsem ráda za svoje rodiče, se kterejma jsem stavěla hráze v lese a dnes s nima občas zapařím.... Stejně jako jsme všichni měli rádi cool učitelky, které se s námi uměly zasmát, tak i naše dítě bude rádo za rodiče, kterým se nebude muset bát cokoliv říct.

PS: Použila jsem fotky z Holandska. celou galerii najdete na www.colorpix.cz/fotoreportnizozemi2017 a nebojte, článek o něm napíšu, jen co dostříhám video. :-)

Můžu vám dokonce uvést odstrašující příklad. Jedna paní čekala své první dítě a protože se dlouho věnovala kariéře, otěhotněla až někde ve 37mi. Dnes už to není nic divného, říkáte si. A máte pravdu. Jenže naše tělo už není takové jako ve 20ti a jak nad tím ta paní tak dlouho přemýšlela, tak se sama totálně vystresovala. I přes to, že jí doktoři říkali, že je všechno v pořádku, ona si chtěla nechat udělat několikrát všechna vyšetření (a to jsou některá vážně nepříjemná, třeba vám strkají do pupíku maxi jehlu pro odběr plodové vody, fuj, to mě snad nečeká), celé dny seděla v knížkách a čím víc to četla, tím víc řešila blbosti. Pak se dítě narodilo a tím, že bylo celé těhotenství pod tlakem a stresem, v jednom kuse brečelo. Té mamince se netvořilo mlíko, což je také někdy spojené se stresem a proto bylo to dítě neustále nemocné.... Ale tohle už vám pak nikdo neřekne, protože o tomhle se nemluví.

PS: Použila jsem fotky z Holandska. celou galerii najdete na www.colorpix.cz/fotoreportnizozemi2017 a nebojte, článek o něm napíšu, jen co dostříhám video. :-)

Proto jsem v klidu, neřeším blbosti a nestresuju se. Všechno bude tak, jak má. Věci budu shánět, až budu mít pocit, že je potřebuju. Naštěstí jsou i lidi, kteří už třeba mají malé miminko a jejich rady mi jsou přínosem. Už teď vím, že kočárek bude převážně pro babičky, já budu dítě nosit v šátku, protože je to o dost pohodlnější, můžu s tím cestovat a chodit na tůry, nemusím neustále přenášet kočár přes obrubníky a ještě budu nevědomky posilovat. :D Pak jsem zjistila další super věc, že člověk vlastně nemusí skoro vůbec používat plíny!! To je pro mě nejlepší informace za celý těhu, co mi kdo řekl. Koho tohle téma zajímá, ať mi napíše. :-)

Pokud jste si z tohoto článku něco vzali, tak jsem moc ráda. A nebojte, příště napíšu i nějakej veselejší článek! :-D Klidně mi pište na instagram World.of.Gabi nebo do mailu gabi.hayek92@gmail.cz dotazy a pocity, jaké máte v těhotenství vy! :-)

Snad se vám článek líbil a pokud jo,

dejte mi prosím zase srdíčko pod článek, potěší!

Páčko, Vaše Gábi. :-)


466 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše