EKO BIO VEGAN VOLE


Na sociálních sítích teď trávím minimum času. Můj mobil totiž slouží jako chůvička, a když už je Rozárka vzhůru, musím jí pořád hlídat, protože si stoupá a pak padá. Občas se tam ale mrknu, zvlášť na instagram. Hodím nějakou fotku a podívám se na stories. Tak nějak je tohle teď moje sociální bublina. Krom schůzek s klienty jsem skoro pořád doma s Rozárkou nebo u počítače, tak asi proto tenhle článek. Trochu vám popíšu, jak na mě tenhle okolní svět poslední dobou působí.

Štve mě. Možná to je tím, že jsem trochu pronikla do tajů blogerskýho života a označení "hešteg spolupráce" vidím teď takřka všude. Od té doby, co se teď reklama označuje v každým příspěvku, jsem přestala sledovat x lidí. Samozřejmě jsem o spolupracích věděla už dříve a uměla rozeznat, co je reklama a co ne. Jen jsem tak trochu doufala, že tam dávají ty holky obsah taky trochu podle sebe a podle toho, jaké jsou. Ale teď vidím, že skoro v 9ti případech z 10ti se jedná jen o placenou reklamu. Chápu příspěvky za peníze, jsou to PENÍZE <3, ale někdy je to opravdu až moc. Navíc spousta těch holek to nedělá ani za peníze, ale pomalu za karton hajzlpapíru. Trochu mi to vadí, a proto jsem si tyhle lidi odstranila. Ať si to klidně dělají, ale není to nic pro mě. Tohle je taky důvod, proč se chci blogu věnovat jen pro zábavu. Nemám ambice živit se blogováním. Člověk tomu musí věnovat 100% času stejně jako každému jinému podnikání. Peníze za psaní článků jsou malé. Živit se můžete opravdu jen tou reklamou, která je placená jen v minimální míře. Dělám to prostě pro zábavu a když už do nějaké spolupráce jdu já sama, musí se to stoprocentně shodovat s mým životním stylem. Pak ani nepotřebuju psát všude, že se jedná o spolupráci, protože věci, které propaguji, bych si tak či onak koupila. Dělám to proto, že ráda podpořím kvalitní značku, kterou mám doopravdy ráda. Časem bych chtěla spolupracovat maximálně s nějakou značkou na kávovar, longboardy, nebo na něco k podnikání. Jelikož je tohle prostě součástí mýho života, bylo by to pro mě za odměnu. Kdyby to tak nebylo, nešla bych do spolupráce ani za tisíce. Nebudu se o tom však rozepisovat, poslední dobou se točí vše jen kolem tohoto tématu a určitě vás už to ani nebaví číst.

Další věc, která se mi neustále ukazuje, jsou články o naší skvělý český politice. Jelikož se druhým rokem věnuju vždy několik měsíců v létě a na podzim tvorbě deskových her s politickou tématikou, google mi to oplácí celoročně. Děkuju. Člověk se probudí s dobrou náladou, podívá se na mobil a vidí hned v prvním příspěvku tu naší ostudu v čele lízat ego tomu našemu panu dotačnímu expertovi. Většinou si nad tím povzdychnu a jdu si udělat radši kafe.

Co mě ale poslední dobou nenechá klidnou, no dobře spíš mě to štve celej život, jsou lidi, kteří vám něco cpou. Teď registruju hlavně témata jako biomatky, ekoblázni, vegani a vegetariáni. Celkově nemám ráda tyhle extrémy. Všichni tihle rádoby experti na život, kteří se vám snaží něco nacpat a udělat z vás toho špatného, pro mě patří do jedné sekty, do jednoho pytle. Nechápejte mě špatně, nemám absolutně nic proti životnímu stylu každého z nás, buďte si vegani, pro mě za mě nejezte třeba nic, ale proboha proč se navážíte do lidí, kteří nesdílí stejnou ideologii? Čas od času se potkám s lidmi, kteří se mi snaží naznačit, že ničím planetu a za každou cenu se chtějí hádat o tom, proč nejíst maso. Myslím si, že je to teď spíš móda. Člověk se stane vegetariánem a jeho profil se začne množit mrtvýma krávama, utiskovanejma kuřatama a tím, jak jsou všechny vege jídla to nejlepší, co kdy ochutnali. Samozřejmě těch zvířat je mi taky líto, ale beru to jako součást života. Zrovna já bych klidně ochutnala i psa, nebo kterékoliv jiné maso, protože si uvědomuju, že každé to zvíře má nějakou "duši" a smrt bolí všechny stejně. I když k tomu mají tito lidé různý pohnutky, je mi to jedno. Můj smysl života je v něčem jiném, než řešit globální problémy. Máma mi vždycky říkala, ať nečumím jiným do talíře, že se to nedělá...a je to tak. Ať si každej dělá, co uzná za vhodný,

Samozřejmě je dobré být informován o stavu naší planety a snažit se aspoň trošku zmírnit dopad našeho chování na životní prostředí. To je podle mě logický, ale není třeba to přehánět, nebo někomu dokonce vnucovat to svoje. Znám lidi, co se chovají nadřazeně a připadají si jako superhrdinové jen proto, že kupují eko plíny a používají přírodní kosmetiku. Přijde mi to ubohý. Já se taky skoro nemaluju a nepoužívám krémy, a necpu vám, že tím chráním planetu. Byli jste někdy v nějaký vege skupině? Je to snad ještě horší než komentáře pod politickýma příspěvkama. Není divu, že my, normální lidi, co to tolik neřešej a dělají si, co chtějí, mají na tyhle ostatní pěknou averzi. A přitom bych se někdy tak ráda inspirovala nějakýma vegetariánskýma receptama. Stačí mi bohužel přečíst si pár příspěvků a mám chuť si jí udělat ten největší stejk! Prostě natruc.

Nedávno jsem četla nějakej příspěvek, kde jedna ženská popisovala, kdo je "bio máma". Nestačila jsem se divit. Pochopila jsem z toho všeho jenom to, že bych se asi taky měla teda přiřadit k biomámám a říkat si bio, abych byla cool. Protože jsem nosila Rozárku párkrát v šátku, myju ji jenom vodou, kojím všude... A ne, opravdu nejsem BIO MÁMA. Poslední dobou to je fakt jenom nálepka, která prodává... Je to skvělej marketingovej tah.

Co se týká mě, třídím od malička odpad, ale když jsem zrovna někde na výletě a mám v ruce petku, v okolí je jen obyčejná popelnice, neřeším to a hodím jí tam. Ruku na srdce, kdo ne? Nikdy nevyhazuju odpadky do volné přírody. Občas si koupím bio potravinu, vajíčka mám od slepiček od mamky z vesnice, ale jinak žiju tak nějak normálně. I když vím, že planetu asi ničím, tak se tím nezaobírám. Ale jedno vám řeknu jistě, když mě k tomu někdo nutí, nebo mi cpe, jak se mám chovat, mám chuť udělat přesnej opak. Fakt to nenávidím a vím, že nejsem jediná. Je to ale škoda, protože planetu je potřeba chránit a tímhle stylem se to nikdy nepovede. Tihle fanatici totiž už nepoužívaj selskej rozum. Místo toho, aby předali svoje zkušenosti dál v nějaký stravitelný formě pro ty, kteří například to maso milují, chovají se nemístně a vzniká mezi námi nepřekonatelná nenávist.

Nemyslete si, že jsem zarytě proti EKO BIO VEGE, to vůbec ne. Třeba bráchova přítelkyně má vlastní e-shop MATIČKA ZEMĚ, kde mám v plánu vyzkoušet spoustu věcí. Nic nikomu nevnucují, a mají tam super věci, třeba tyhle kartáčky. To musím zkusit!

Vím, že se tohle netýká jen těch skupin, které jsem zmínila, Vyjmenovala jsem ty, kterých si všímám nejvíc, ale všeobecně se to týká všech, kteří neumí přijmout jiný názor, než je ten jejich a povyšují se nad ostatní. Pojďme se na to jednou vykašlat a respektujme se. Každý jsme jiný, vypadáme jinak, děláme jiné věci, žijeme jiný život, každý má svůj kousek pravdy, ale když se navzájem nepozabíjíme, možná nakonec najdeme společnou řeč a bude všechno o něco lepší.

Tak páčko, Vaše Gábi.

#eko #bio #vegan #biomama #vegetarianstvi

362 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše