Jak na ú-KLID !


Ahoooj,

tenhle článek píšu, protože mám na sebe vztek! Vedle v kuchyni mi leží hromada neumytýho nádobí a mě se to prostě nechce dělat. Abych Vám pravdu řekla, poslední dobou nad uklízecí mánií hodně přemýšlím. Nedávno mě totiž docela namíchnul článek, ze kterýho nakonec vylezlo, že každá ženská musí mít ráda uklízení a pokud ji to nebaví, tak je úplně divná a měla by se jít pomalu odkrouhnout - nejlíp by udělala, kdyby neměla děti, ani s nikým vztah, protože ho neumí budovat, je vlastně úplně psychicky narušená. To teda nevím, proč mám rozvedené rodiče, protože moje máma rozhodně byla, je a bude uklízecí maniačka, haha. :-)

Je jasné, že nikdo nechce žít v totálním bordelu a špíně, ale kdo kdy vymyslel pravidlo, že ženská musí celý den šůrovat podlahu, leštit okna, přerovnávat nábytek? Chtěla bych vidět, jak dřív ženský v jeskyních utíraly prach každej den! Ale zároveň chápu pozdější dobu, kdy chlapi chodili do práce a ženský nemohly nic, kromě starání se o děcka a uklízení domu. Internet nebyl, do práce nesměly, neměly skoro žádný práva a knížku si taky nevydržíte číst celej den, že... :-) Navíc jim přišlo nefér, že by nedej bože ještě živitel rodiny musel sáhnout na domácí práce, logicky. Nicméně...Myslím si, že dneska je už doba dávno jiná. Mám dokonce kamarádky, které jsou živitelkami rodin ony a jejich chlapi choděj akorát tak do hospody. Koukněte se někdy na výměnu manželek! Tam je to samej takovej případ.

Člověk by měl uklidit až ve chvíli, kdy to tak nějak samo přijde, prostě až na to bude mít chuť a bude se mu chtít a nebo, když už je to neodkladné (jako moje nádobí, hh :-D) Dokud nemáte malý děti, který lezou po zemi a olizují zeď, není potřeba neustále myslet na úklid, nebo do toho někoho dokonce nutit. A pokud to někoho baví, ať to klidně s radostí dělá od rána do večera. ALE S RADOSTÍ. Ne tak, že místo návštěvy kina, nebo trávení času se svým mužem, vše udělá a pak si bude celý den stěžovat na to, jak je unavená a nikdo ji nepomohl. To každýmu akorát tak leze krkem. Kdyby chtěl váš chlap mít doma uklízečku, nebere si vás, ale najmul by si ji, možná by někdy vyšla i levněji, než manželka nebo přítelkyně. :-)

Jen by mě zajímalo, kdy se tenhle můj názor přehoupne a stanu se taky uklízecí maniačkou, jakou je většina našich maminek a babiček. Pokud mě to někdy potká, tak doufám, že moje děti najdou tenhle článek a dají mi ho přečíst!

No nic, jdu teda umejt to nádobí, protože už nemám volnej talíř, ale s radostí a zápalem to teda dělat nebudu,

tak páčko, vaše Gábi!

#lifestyle #úklid #uklízení #hospodyně #neuklízet

220 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše