Pár důležitých rozhodnutí


Minulý týden jsem nenapsala žádný článek a i tento píšu se zpožděním. Poslední dva týdny to pro nás nebylo úplně jednoduchý. S krásným počasím přicházejí zakázky na natáčení promo videí, focení párů, do toho každý víkend svatba a k tomu dokončujeme další deskovku. S mojí stále bolavou rukou, která se nechce uzdravit, jsem musela několik zakázek dokonce odvolat, což mě moc mrzí, ale nedá se nic dělat. Rozárka navíc má období, kdy ji pořád padají hračky z rukou a hrozně se u toho rozčiluje, v noci se co dvě hodinky budí a chce dudat prso, takže taky pecka. S těma dětma to je stejně chvilku nahoře, chvilku dole, co si budem povídat. Už jsem si říkala, že bych chtěla takhle zažít normální mateřskou a myslet jen na miminko.

Jenže ... Náš velký sen, je vzít si hypotéku a postavit si krásnej dům s ateliérem a velkou terasou, kam bych každý ráno sedla s kafíčkem do houpacího křesla, přečetla pár stránek knížky a pak se s chutí pustila do práce. Je to taková moje krásná představa v hlavě, jak tam sedím a nadechnu se svěžího letního vzduchu. Večer opeču pár buřtů, přes den se zahrabu do ateliéru a budu celý den přemýšlet nad svou knížkou, scénářem pro náš celovečerní film, zaberu se do tvorby grafiky a do toho si budu budovat Příběh na kousku papíru. Všechno v novém čistém prostředí, kde stačí párkrát za měsíc zamést a je uklizeno. Kde budu moct chodit nahatá a neřešit, jestli na mě náhodou nekouká oknem sousedka... Kde budu mít prostě KLID NA PRÁCI a budu mít svoje soukromí.

Tím nechci říct, že se teď máme špatně, to vůbec ne. Bydlím tam, kde jsem vyrostla, v baráku se zahradou, platíme jen služby, takže si nemůžu vůbec stěžovat. Víceméně jsme tu s Dejvem a s Rozárkou v bytě sami. Ale není to prostě TA MOJE PŘEDSTAVA. Největší nevýhoda je to, že se k nám sotva vejde fotoateliér a že pracujeme z domova. Celý den jsme na počítači tam, kde večer koukáte na televizi, a člověk si to neumí prostě oddělit. Večer přemýšlím nad zakázkami, které musíme dokončit, přes den mám výčitky, když jdu s Rozárkou na procházku a měla bych být doma (čti "v práci").

No jenže jak to tak bývá, vždycky je i něco dalšího, co byste chtěli, a u nás to byla filmová kamera. Rozhodovali jsme se, jestli šetřit na hypotéku, nebo si koupit onu vysněnou kameru a po pár dnech, kdy jsme si říkali pro a proti, bylo rozhodnuto. Koupili jsme ji. Řekli jsme si, že investováním do podnikání, jsme ještě nikdy nic nezkazili, vždy nás to posunulo o něco dál a v tomhle případě nás to může poslat skoro až do vesmíru. :-D Hypotéku tedy odsouváme a opět investujeme do něčeho, co nám může přinést spoustu peněz. Už máme tedy tak skvělé vybavení, že budeme točit videa, která se budou rovnat hollywoodským filmům. Myslím si, že je důležitý se posouvat dál i ohledně vybavení. Skvělou věc sice můžete natočit i mobilem, ale i ta kvalita obrazu je důležitá a možná ještě důležitější je postprodukce, která pro nás teď už bude hračkou. Videa ve 4K kvalitě jsou dneska už v kurzu a za pár let to bude standart, za který považujeme dneska HD.

Mateřská tedy nepřichází v úvahu, moje motivace být nejlepší ve svém oboru, je silnější, než odpočinek. A víte, co je na tom nejlepší? Pokud do toho pořád půjdeme s takovýmhle zápalem, tak jednou budeme mít i ten vysněnej dům a od ledna do března budeme cestovat po světě. Jó a mimochodem pro tento rok necháváme stejné ceny za video, jaké jsme měli před pořízením kamery, takže kdo si nás objednal na natáčení, ať už svatby, promo videa, nebo videoklipu, určitě neprohloupil. :-)

Tak páčko,

Vaše Gábi.


192 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše