Proč je dieta úplně na pekáč?


Taky znáte takovej ten pocit, kdy se na sebe nemůžete podívat do zrcadla, protože si připadáte jako vorvaň? Stalo se vám, že jste se cítili naprosto mizerně kvůli tomu, že jste přibrali pár a nebo hodně :-D kilo navíc? Myslím si, že si většina lidí tímto obdobím prošla a většinou to začali řešit tím, že drželi dietu. A výsledky? Boží, stejně jako u mě.

Začala jsem hubnout, protože jsem se na to už dál nemohla dívat. Dělala jsem to tak, jak se má. Jedla jsem pravidelně 6x denně, k snídani jsem jedla strouhanou mrkev s jablkem, medem a ořechy, ke svačině jsme si dala neochucený jogurt, k obědu a k večeři jsem si vařila recepty bez příloh tak, aby obsahovaly všechny potřebné živiny. O víkendu jsem si dávala žrací a zprasila všechno, co jsem našla. Bylo mi řečeno, že potom nebudu mít jojo efekt a kvůli právě těmhle sobotám jsem měla motivaci to v týdnu vydržet. Začala jsem cvičit 4x týdně a za dva měsíce jsem zhubla 7 a půl kila. Ze začátku jsem z toho měla obrovskou radost - budu konečně hubená, každýmu se budu líbit, bla bla. Byla to pravda, kluci se za mnou začali otáčet, lidé okolo mi říkali, jak mi to sluší, ale stálo to za tu dřinu? Popravdě? Ne, nestálo!

Ačkoliv jsem jedla zdravě, pravidelně cvičila a cítila se dobře, tak jsem pak onemocněla a vrátila se do svého normálního stavu a za měsíc jsem měla všechna kila zpátky. Pěkně mě to štvalo, přemýšlela jsem o tom, kolik jsem odmítla akcí jen proto,že jsem nechtěla pít alkohol a kolikrát jsem nešla na dobrou večeři, protože bych musela jíst salát, zatímco ostatní by mlsali svíčkovou s deseti. Nehledě na to, jak jsem z toho byla "vypatlaná" Neustále mi mozkem projíždělo jen jídlo, jídlo, jídlo. Co si udělám k obědu? Co můžu a nemůžu jíst? Kolik musím uběhnout kilometrů, abych víc spálila, než snědla?

Neměla jsem čas věnovat se svým koníčkům jako je malování, čtení knih, psaní, protože den má jen 24 hodin a pokud si 4 hodiny denně vaříte a zbytek dne na to myslíte, tak se toho prostě moc stihnout nedá. Teď mám zase svých 67 kilo - ano 67! Nestydím se za to, na břiše mám špek, moji postavu zdobí trochu větší zadek, ale pořád si připadám sexy a spokojená. Je jasné, že hubeňour prostě nikdy nebudu a proto se už nikdy nebudu trápit dietou. Budu dělat to, co je pro mě přirozené - běhat, aby mi bylo suprově a vyčistila si hlavu, jíst - tak abych se po tom neposrala a pít, abych se dobře bavila.

#dieta #stopdieta #jídlo #lifestyle

140 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše