Recept na šťastný život


Poslední dobou přemýšlím nad tím, kam bych se chtěla dostat a čeho bych chtěla dosáhnout. Nedávno mi totiž někdo psal, že žiju sen spousty lidí a tak jsem si řekla, že možná i vy žijete ten svůj, jen o tom možná nevíte.

Každý má nějaký svůj sen. Může ho vidět v tom, že si najde hodného partnera, nebo naopak bohatého partnera. Anča by chtěla podnikat sama na sebe, Ondra by chtěl mít stálou práci a domů se vracet s čistou hlavou. Lucka má sen, stát se mamkou na plný úvazek, Péťa by chtěla dítě a u toho dělat svoje projekty, aby se nezbláznila. Někdo chce být slavný a někdo chce mít naopak klid a pohodu. Jeden bych chtěl být bohatý a mít všechno, jiný se spokojí s málem. Jeden Pražák by chtěl cestovat po světě a jeden Jablonečák by chtěl bydlet v Praze. Každý vidí to své štěstí jinde.

Já si myslím, že si stačí vybrat a jít si za tím, ale ne vždycky to znamená, že je to ten správný sen, který jste si vybrali. Já si už tolikrát sama přála něco, co jsem dostala a nakonec to bylo na nic. Jednou jsem si přála chodit s tím krásným klukem, co je do něj každá zamilovaná. Splnilo se mi to, každý mi ho záviděl, ale nakonec jsme se pořád hádali a on mě podváděl, neměla jsem žádnou jistotu, no hrůza. To mě přimělo přát si hodnýho kluka a splnilo se mi to, a takhle to bylo skoro se vším. Člověk se učí ze svých chyb.

Já jsem si vybrala cestu - najít si hodného milujícího partnera, podnikat, mít dítě, být úspěšná, psát blog a být vidět, být bohatá, napsat knížku... Všemu ale předcházela dlouho trnitá cesta a ještě je hodně dlouhá cesta přede mnou k tomu, abych si všechno splnila. Pak si určitě najdu další, který si budu chtít splnit, a tak pořád dokola. Jednou už jsem o tom článek psala, takže se nebudu rozepisovat. Najdete ho tady CESTA ZA SNEM ANEB JAK JSEM ZAČALA PODNIKAT.

Tak trochu si myslím, že lidé u mě na sítích vidí to, že si díky podnikání můžu vstávat kdy chci. Nemusím vstávat do práce, můžu si udělat volno, kdy chci, ale na druhou stranu to tak vlastně vůbec není. Aby nám to sypalo, musíme se neustále starat o propagaci, a to i když jsme nemocní a třeba i teď, když mám malé miminko, tak se musím věnovat tomu našemu bussinesu. Místo toho, abych pořádně uklidila byt a dala si masku na obličej, sednu si k počítači a pracuju. Někdy se dostanu i k zakázce, která mě vůbec nebaví, a začít s ní je stejně těžký jako si sednout třeba k seminárce. Navíc víte, že musíte odvést stoprocentní výkon, protože každá práce je vidět a vy chcete být přece úspěšní. Naštěstí převládají ty zábavné věci, které mě naplňují.

Nikdy nic není růžové, mám kluka, který mi nosí kytičky a zajímá se o mě a nosí mě na rukou (no dobře, na rukou ne, teď by mě s tou mojí vahou asi neunesl), ale občas se taky pohádáme kvůli kravině. Někdy jsem protivná a mám blbou náladu, takže je to jedno s druhým. Myslím si, že nikdo není pořád stoprocentně spokojený, i když to občas podle sociálních sítí tak vypadá.

Dost jsem přemýšlela i o tom, že jsem dřív měla štěstí spojené s krásnou štíhlou postavou. Byla jsem nešťastná při pohledu do zrcadla a i kdybych v tu chvíli měla na účtě miliony, tak bych byla při tom pohledu prostě nešťastná. Pak jsem si řekla, že se nebudu snažit pořád hubnout, protože na to nemám čas a vůli a od té doby to neřešila. Jsem teď trochu tlustější, mám občas problém najít si na sebe něco, co mi fakt sedne, ale v 95% času na to vůbec nemyslím a jsem spokojená. Klidně ukážu svoje strie na instagramu, nebo jdu do bazénu, aniž bych přemýšlela, jestli mě tam někdo uvidí. Nějak mi začalo být jedno, co si o mně kdo myslí. Jsem prostě upřímná k sobě i k ostatním a najednou je můj život o něco veselejší.

Pokud jste právě teď nespokojení nebo nešťastní, najděte si svůj sen a začněte na tom pracovat. Ono se to jednou splní. Nebude to zítra, ani pozítří, ale za čas se to určitě vyplní. Ještě jsem neviděla nikoho, kdo chtěl něčeho dosáhnout a nepovedlo se mu to. Chceš podnikat? Začni třeba při práci a nepřestávej! Chodíš s blbcem? Rozejdi se s ním a zkus si hledat jiné typy kluků. Chceš cestovat? Zkus si něco málo našetřit a nebo si v zahraničí rovnou sežeň brigádu, sbal kufry a jeď! Život je krátkej na sezení doma na zadku. Je to váš život a jaký si ho vysníte, takový bude, když na tom budete tvrdě dřít! :-)

Tak páčko, Vaše Gábi.

Jo a nezapomeňte mi hodit komentář a zmáčknout srdíčko pod článkem. Díky!


280 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše