© 2017 Gabriela Hájková

Koho mám jít volit?

19.10.2017

Posledních pár týdnů se všude mluví a píše jen o volbách. Rozhodla jsem se také přispět článkem k tomuto tématu, protože chci jít volit a popravdě...NEVÍM KOHO. Bohužel jsem jedna z těch, kterou politika minula velkým obloukem a myslím si, že rozhodně nejsem sama. Troufnu si říct, že víc než 80% všech mých kamarádek a aspoň třetina kamarádů nemá ani ponětí o tom, jaké jsou u nás politické strany a nemají o politice ani šajna. Z médií na ně však kříčí plakáty, ať jdou volit a protože člověk nechce jen přihlížet a stěžovat si, tak jde, ale koho volí? Je jasný, že o tom člověk NĚCO MÁLO ví, ale spíš tak z doslechu, z televize, kdo o kom co řekl, kdo je podle rodiny z politiků největší kretén, kdo nám dělá ostudu, kdo zavedl tenhle pitomej zákon... a podobně. To jsou ve finále věci, které rozhodují o tom, koho budeme volit... Je to jen o tom, jak na nás působí média a známí, rodina, kdo koho jak pomluvil, kdo vypadá jako šašek,.... Na netu se to hemží jen diskuzemi a nadávkami na jednotlivé politiky, kteří jedou bomby proti sobě a já si jen říkám, že to je stejně jen jedna velká banda idiotů, co umí házet špínu na druhé, slibuje hory doly a pak z toho stejně vzejde akorát tak velký kulový. Protože už delší dobu facebook slouží jako nástroj k šikaně, tak lidé komentují tyto diskuze jako "ovečky" ať už pozitivně, aby vlezli nějaké straně (nebo kamarádovi) do zadku, nebo negativně, aby se mohli pohádat a někoho urazit. Pochybuju však, že všichni ti lidé znají všechny volební programy a opravdu tomu rozumí a ví, že když zvolí támhletoho "Frantu", tak se budeme mít opravdu líp.  Abyste mě špatně nepochopili, nechci tu nadávat na sociální sítě, na média, ani na politiku samotnou, jen jsem o tom poslední dobou dost přemýšlela. Koho zvolit, jak přijít na to, koho vlastně zvolit mám. Jak rozlišit, co je špína, co je pravda, kdo dodrží slovo a hlavně jak jde vůbec udělat kvalitní průzkum všech stran, které můžeme volit, vždyť jich tam je asi miliarda...

 

 

 

Já osobně nechci jen nečině sedět a nadávat na to, jak je to v ČR s prominutím na hovno, jenže koho mám zvolit, aby to tak nebylo? Nejprve jsem se snažila najít si všechny webovky politických stran, o kterých se nejvíce mluví a zjistila jsem, že tu úvodní řeč mají napsanou všichni hezky. Aha....To nepomohlo. Pak jsem si rozbalila volební lístky a byla vyvedena z omylu. Věděla jsem, že všechny strany neznám, ale že jich je ještě dalších asi 50, z nichž má polovina skoro stejnej název, to jsem nevěděla. V tu chvíli jsem zjistila, že vyhledávat narychlo všechny stránky a snažit se dopídit, koho zvolit, je nereálný. Hlavně se tu otevírá otázka, jestli volit toho, kdo mi opravdu sedí, ale je to někdo, o kom skoro nic nevím, protože se o něm nemluví, nebo zvolit někoho strategicky, kdo je mezi těma omílanejma jen proto, že je šance, že vyhraje a tudíž nezvítězí pro mě "nepřátelská"strana.

 

O politiku jsem se nikdy nezajímala a teď se za to stydím. Když jsem byla v Holandsku, otevřelo mi to oči. Viděla jsem naši životní úroveň úplně z nového pohledu. Nemuseli bychom se mít tak, jak se máme. Neříkám, že se máme nějak špatně, ale většina rodin u nás počítá koruny, aby mohla jít dvakrát do měsíce na večeři do restaurace. Mít dítě v dnešní době je opravdu prodělečný, ještě, že na to nejsem sama. Nechápu, jak by se mohla svobodná matka vůbec uživit a nebydlet při tom na ulici, protože to, co člověk dostane od státu, vám zaplatí sotva jídlo a dál se starej. Střední třída dotuje z daní chudý i bohatý. Někdy má člověk pocit, že by bylo nejlepší se v ČR narodit s jinou barvou pleti, aby se měl líp. A že vím, o čem mluvím, když jsem jako učitelka viděla výplatní pásku jednoho takového nemakačenka. Učitelé a doktoři mají pak pomalu menší platy z těch samých státních peněz. Státní dotace v řadech miliónů dostávají jen velké firmy, které je už ani nepotřebují, ale podpora začínajících podnikatelů je opravdu minimální. Zároveň nechápu, jak je vůbec možné, že máme stejně drahou (ne-li dražší) drogerii, jídlo, elektroniku, oblečení, jako v Německu, když oni mají minimálně čtyřnásobné platy? Je jasné, že nelze všechno vidět černobíle. Mají sice vyšší nájmy apod, ale životní úroveň mají rozhodně vyšší než u nás. Dokonce si můžou něco i našetřit na důchod a pak celé stáří cestovat. A aby toho nebylo málo, tak u nás máme nejdražší tarify v Evropě a přitom platy o dost nižší než na západ...

 

 

 

Chtěla bych tyhle věci změnit, nějak to jít přece musí. Chtěla bych, abychom se měli všichni relativně dobře, aby se zvedla naše životní úroveň a každému zaměstnanci, i podnikateli, se dařilo aspoň tak, aby mu na měsíc zbylo minimálně 10 tisíc na "utrácení". Aby se měli všichni o něco líp a mohli si dovolit koupit si občas něco na sebe, jít do kina, na jídlo, mít 3 děti, hypotéku a nebát se každý měsíc, že nepoplatí věci. Přijde mi nespravedlivé, že někdo chodí do práce, ve které je od rána do večera, za minimální plat 14 tisíc hrubého a nemá ani čas na sebe a svou rodinu. Když vám to zdaní, tak se z těch peněz podle mě vůbec nedá žít, přitom je potřeba, aby tyto práce někdo dělal, protože by bez toho nemohl stát fungovat. Někdo tak přece jenom žije a já ho za to opravdu obdivuju. Já bych si osobně s takovým výdělkem nevystačila a byla z toho pěkně deprimovaná.

 

Osobně si myslím, že politici jsou namlsaní a nežijou vůbec v realitě. Nevědí ani, že někdo takhle opravdu přežívá a asi je to ani nezajímá. Proto si myslím, že ať zvolím kohokoliv, tak se nic nezlepší. Maximálně se můžou věci ještě zhoršit a proto se budu snažit zvolit cestu nejmenšího odporu a budu doufat, že se z tý strany nevyklube nějakej další blbec, kterej nám bude životní úroveň zhoršovat, aby si sám nahrabal do kapes....

 

 

 

Proto prosím, pojďte volit, udělejte si vlastní názor a snažte se nebýt ovlivněni někým jiným. Volíte sami za sebe a bojujete tím za svoje hodnoty. V tomto státě budou žít naše děti a věřím, že chcete, aby se měly co nejlépe. Každý krok dopředu se počítá. Jednoho dne mohou být naše děti - nezaměstnaní, zaměstnanci, mohou pracovat ve státní sféře, být podnikateli, mít 5 dětí a nebo naopak žádné dítě....proto prosím hleďte na všechny okolnosti a ne jen na sebe a své nynější postavení. Snažte se zvolit tak, aby bylo všechno o něco lepší, nebo aspoň, aby se tyhle věci ještě víc nezhoršovaly. Já budu doufat, že nakonec zvolím správně a přísahám, že o to začnu víc zajímat, abych při příštích volbách neměla pocit úzkosti a strachu, že zvolím špatně.

 

JÍT VOLIT BY MĚL KAŽDÝ, PROTOŽE TÍM, ŽE NEJDETE, NECHÁTE ZA SEBE ROZHODOVAT NĚKOHO JINÉHO A AŤ UŽ SI NAMLOUVÁTE COKOLIV, VĚCI, KTERÉ JSEM VYJMENOVALA SE TÝKAJÍ KAŽDÉHO Z NÁS. 

 

Článek klidně komentujte, sdílejte, dejte mi srdíčko pod článek. Je to aktuální téma a věřím, že nejsem jediná, kdo přemýšlí nad tím, koho zvolit a jestli je to tak správně.  

Tak páčko, Vaše Gábi.

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Mohlo by se vám líbit:

Úzkost

3.6.2019

Navrch huj, uvnitř fuj

25.3.2019

1/15
Please reload